Članovi ŠK “Čelik” Zenica nastupali na 10. šahovskom turniru “Sjećanje na Hamzu Mujića 2023”

U Tuzli je 24.09.2023. godine održan 10. po redu šahovski turnir “Sjećanje na Hamzu Mujića”.

Organizatori turnira bili su porodica Hamze Mujića i Šahovski klub “Inzio-Tušanj” iz Tuzle.

Turnir se igrao po švicarskom sistemu od 9 kola. Tempo igre bilo je 7 minute uz bonifikaciju od 3 sekunde za svaki odigrani potez počev od prvoga.

Turnir je prijavljen kod FIDE i rejtingovat će se za Blitz rejting listu.

Na turniru je učestvovalo 110 igrača iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Njemačke, Švicarske, Austrije i Danske. Među 110 igrača bilo je i 15 igrača sa titulom: 1 GM, 3 IM, 9 FM i 2 CM.

Nagradni fond za turnir bio je 1.000,00 KM raposdijeljen u 10 redovnih nagrada.

Pobjednik turnira bio je 16-godišnji FIDE majstor iz Tuzle – Sanjin Čulum sa 7,5 osvojenih poena iz 9 partija. Drugo mjesto sa, također, 7,5 poena (ali lošiji dodatni kriterijumi) zauzeo je Sead Čaušević iz Cazina, a treće mjesto je zauzeo velemajstor Milan Vukić iz Banja Luke sa 7 osvojenih poena.

Dva člana ŠK “Čelik” Zenica su ušla u nagrađene: Faris Čunjalo je završio 4. sa 7 osvojenih poena, a IM Goran Trkulja je završio 8. sa 6,5 osvojenih poena.

Iz Zenice su pored njih još učestvovali:

FM Enver Muratović, Adin Tatarević, Dino Marković, Samir Bajrić i Mehmedalija Redžepi.

Glavni sudija bio je IA Boris Budimir, a pomoćni sudija FA Šefko Hamzić. Turnir je prošao u fer i korektnoj borbi bez incidenata.

Slikali: Dino Marković, Jakub Čorbić i Boris Budimir.