IM ALEKSANDAR SAVANOVIĆ IZ BANJA LUKE POBJEDNIK TRADICIONALNOG ŠAHOVSKOG TURNIRA POVODOM KURBAN-BAJRAMA

U Zenici, Šahovski dom, 25.06.2023. godine, održan je Tradicionalni šahovski turnir povodom Kurban-Bajrama.

Organizator takmičenja bio je ŠK “Čelik” Zenica, a generalni sponzor bio je Gradonačelnik Fuad Kasumović.

Tempo igre bilo je 11 minuta po igraču. Turnir je prijavljen kod FIDE i rejtingovat će se za Rapid rejting listu.

Turnir se igrao po švicarskom sistemu od 9 kola (uz kompjutersko parovanje).

Na turniru je učestvovalo 58 igrača iz Zenice, Banja Luke, Kiseljaka, Tešnja, Zavidovića, Teslića,…

Među 58 igrača bilo je 10 igrača sa titulama i to: 1 GM, 4 IM, 3 FM, 1 WFM i 1 WCM igrača.

Nakon 9 kola, prvo mjesto pripalo je IM iz Banja Luke Aleksandru Savanoviću sa 7,5 osvojena poena. Drugo mjesto zauzeo Zeničanin IM Goran Trkulja sa 7 poena.

Lista redovnih nagrada:

1. mjesto IM Aleksandar Savanović (Banja Luka)
  2. mjesto IM Goran Trkulja (Zenica)
  3. mjesto IM Dušan Sekulić (Beograd)
  4. mjesto GM Milan Vukić (Banja Luka)
  5. mjesto Adin Tatarević (Zenica)
  6. mjesto Samir Bajrić (Zenica)
  7. mjesto Marko Lipovčić (Teslić)
  8. mjesto FM Vlado Narančić (Banja Luka)

Specijalne nagrade:

• Najuspješniji igrač ŠK “Čelik” Zenica: Dino Marković (Zenica)
  • Najuspješniji veteran: Halid Bajramović (Zenica)
  • Najuspješniji kadet na turniru: Emanuel Lazić (Bijeljina)
  • Najuspješnija ženska igračica na turniru: Maša Babić (Teslić).

Ukupan nagradni fond iznosio je 1.180,00 KM.

Direktor turnira bio je Vedad Šestić, dipl.ing.arh

Glavni sudija na turniru bio je: IA Sejfudin Miskić, a pomoćni sudija: NA Belmir Miskić.